Często zadawane pytania

Odpowiedzi, których potrzebujesz

Jaki rozmiar butów wybrać?

Istnieją dwa rozmiary M i L. Mniejsze buty M mają 110 cm długości i są przeznaczone dla nóg o długości do 87 – 88 cm i wzrostu pomiędzy 1,55 – 1,75 m. Duże buty L mają 125 cm długości i są przeznaczone dla nóg o długości powyżej 88 cm i wzrostu zazwyczaj w okolicach 1,76 – 2,00 m.

Co jeśli wybierzesz zły rozmiar?

 • jeśli wybierzesz za mały rozmiar, buty Aerify nie będą obejmować całych nóg. Efekt działania oczywiście będzie ale nie będzie na całej długości nogi.
 • jeśli wybierzesz za duży rozmiar to korzystanie z butów Aerify nie będzie zbyt wygodne. Większe buty będą się zsuwać z nogi.

Zdecydowanie zalecamy wybór odpowiedniego rozmiaru zgodnie z powyższymi wskazówkami. Jeśli jednak masz wątpliwości i Twoje wymiary są na granicy podanych wskazówek to rekomendujemy wybór większego rozmiaru.

Jak działa technologia regeneracji Aerify?

Aerify wykorzystuje powietrze do kompresji pneumatycznej aby pomóc organizmowi odpompować obrzęki i stymulować przepływ bogatej w tlen krwi. Gwarantuje dynamiczny i skuteczny masaż dla Twoich nóg. Poprzez sekwencyjny ucisk w różnych komorach buta zwiększa się cyrkulacja płynów w nogach, co pomaga w zmniejszeniu obrzęku i szybszym powrocie do zdrowia. Presoterapia usprawnia usuwanie produktów rozpadu tkanki tłuszczowej i kwasu mlekowego będącego efektem spalania glukozy w tzw. beztlenowej glikolizy u osób aktywnych fizycznie. Poprawiony przepływ bogatej w składniki odżywcze i tlen krwi jest dokładnie tym czego potrzebują Twoje mięśnie, aby móc się szybko regenerować.

Czy istnieją jakieś przeciwskazania?

Nie należy stosować systemy Aerify jeśli jesteś w ciąży lub zmagasz sie z:

 • Choroby układu sercowo-naczyniowego
 • Arytmia
 • Wysokie ciśnienie krwi
 • Obrzęk płuc
 • Ostre infekcje wirusowe
 • Osteoporoza
 • Zatorowość płucna
 • Zakrzepica żył głębokich
 • Złamania lub zwichnięcia kości
 • Otwarte rany lub stan zapalny
 • Niewyjaśnione zmęczenie
 • Przechodzisz operację lub właśnie ją przeszedłeś

Skonsultuj się z lekarzem, jeśli nie jesteś pewien, czy możesz stosować zewnętrzną kompresję pneumatyczną!

Czy moje dzieci mogą korzystać z systemu Aerify?

Nie. System butów i spodni Aerify Recovery Technology nie są zabawką i nie jest przeznaczony dla dzieci poniżej 12 roku życia. Mogą być jednak używane przez młodych sportowców powyżej 12 roku życia, jednak tylko pod ścisłym nadzorem osoby dorosłej. Rekomendujemy stosowanie niskiego ciśnienia (do 90 mmHg) i ograniczony czas trwania masażu do 30 minut dziennie.

Kiedy i jak długo używać systemu Aerify Recovery Technology?

Nie ma żadnych ograniczeń. Pamiętaj jednak, że najlepszy efekt działania butów AERIFY Recovery osiągniesz jeśli użyjesz ich w ciągu 2-3 godzin po zakończeniu treningu. Możesz jednak używać ich także przed treningiem, w dniu wolnym od pracy, rano lub wieczorem, po ciężkim dniu stania na nogach. Domyślnie zalecamy stosować jedną sesję 30 minut dziennie. Oczywiście ręcznie możesz ustawić indywidualną długość sesji nawet do 90 minut. W celu wykonania szybkiej rozgrzewki przed treningiem głównym wystarczy nawet masaż 15 minut z użyciem wysokiego ciśnienia. Po treningu możesz zastosować 50-60 minut lub nawet więcej relaksującej kompresji. Jeśli masaż jest dla Ciebie wystarczająco przyjemny to nie ma żadnych ograniczeń co do czasu i częstotliwości jego stosowania!

Jakich programów i jakiego ciśnienia powinienem używać?

Aerify Standard posiada wbudowanych 6 różnych programów pracy:

A: masaż falami perystaltycznymi najlepszy dla łatwego rozluźnienia mięśni (np. po ciężkim dniu stania na nogach)
B: sekwencyjny ucisk – najlepszy do drenażu limfatycznego i usuwania kwasu mlekowego (idealny tryb regeneracji po wysiłku)
C: podwójna fala perystaltyczna dla bardziej intensywnego rozluźnienia mięśni (bardziej intensywny masaż niż tryb A)
D: maksymalny ucisk: pełne ciśnienie we wszystkich komorach w tym samym czasie, dla szybkiego i super intensywnego masażu (np. przed ćwiczeniami przez 10-15 min)
E: Program B + C w jednym cyklu (jeden z najbardziej popularnych programów wśród sportowców)
F: Program A + C + D w jednym cyklu (wszechstronny masaż)

Aerify pozwala na ustawienie szerokiego zakresu ciśnienia w butach i spodniach (od 30 do 240 mmHg z 8 poziomami – 30, 60, 90, 120, 150, 180, 210, 240). Wymagany ucisk zależny jest od obwodu nogi (np. przy szczupłych nogach zwykle potrzebny jest wyższy ucisk), osobistych preferencji i tolerancji ucisku. Zalecamy zacząć od średniego ucisku – pomiędzy 150-180 mmHg, a następnie zwiększać lub zmniejszać ucisk w zależności od poziomu komfortu. Należy pamiętać, że odczucie powinno być przyjemne, ale mocne i zdecydowane. Jeśli w którymkolwiek momencie poczujesz się niekomfortowo, sugerujemy zmniejszenie ciśnienia. Każdą z 8 komór można również włączać i wyłączać indywidualnie, co daje możliwość unikania określonych bolesnych lub wrażliwych miejsc na nogach.

Aerify Charge posiada wbudowanych 6 różnych programów pracy:

A: „sekwencyjny ucisk” najlepszy dla drenażu limfatycznego i usuwania kwasu mlekowego po treningu
B: „trójfalowe ciśnienie pulsacyjne” do usuwania kwasu mlekowego i rozluźniania mięśni – doskonały po długich godzinach treningu
C: „pełne ściśnięcie i uwolnienie” z wszystkimi komorami jednocześnie – dla szybkiej i bardzo intensywnej presoterapi
Programy A, B, C są przeznaczone do intensywnych sesji regeneracyjnych po treningach sportowych.
D: “jednofalowe ciśnienie pulsacyjne” zapewnia doskonały masaż relaksacyjny po długim dniu stania na nogach
E: „podwojna fala perystaltyczna” dla intensywnego rozluźnienia mięśni
F: „potrójna fala perystaltyczna” dla jeszcze bardziej intensywnego rozluźnienia mięśni
Programy D, E, F przeznaczone są głównie do masażu relaksującego mięśnie.

Jak myć i czyścić moje buty do regeneracji Aerify?

Pamiętaj aby utrzymywać buty i sprzęt elektroniczny Aerify w czystości. Unikaj używania ich na brudnych lub spoconych nogach. Urządzenie powinno się stosować po prysznicu lub po nałożeniu na czyste, przylegające spodnie. Niemniej jednak, buty można w razie potrzeby wyczyścić, używając wilgotnej ściereczki a następnie należy pozostawić je do samoczynnego wyschnięcia. Nie używać suszarek elektrycznych. Trzymać z dala od ognia, promieni słonecznych a także innych źródeł ciepła. Należy dopilnować, aby do wnętrza urządzenia nie przedostała się woda, ponieważ nie jest wodoodporne. Nie czyścić butów w pralce, wannie ani misce z wodą. Nie używać suszarek do ubrań ani innych urządzeń tego rodzaju.

Jak długa jest gwarancja na buty Aerify recovery?

2 lata (24 miesiące) od daty zakupu. Gwarancja dotyczy tylko wad fabrycznych! Jeśli urządzenie lub buty mają problemy z powodu złej konserwacji, np. upuściłeś sprzęt, położyłeś na niej coś ciężkiego, pozwoliłeś dzieciom bawić się sprzętem, pozostawiłeś zbyt długo na słońcu, używałeś jej w saunie, zamoczyłeś w wodzie lub spowodowałeś jakiekolwiek inne uszkodzenia, nie używając jej zgodnie z wytycznymi producenta, to gwarancja nie będzie ich obejmować.

Moje urządzenie Aerify Standard jest bardzo głośne. Co powinienem zrobić?

Ustaw urządzenie na twardej, płaskiej powierzchni. Upewnij się, że usunąłeś śrubę transportową z urządzenia!
Na spodzie części urządzenia znajduje się mała klapka. Otwórz ją i usuń śrubę – nie będzie Ci już potrzebna. Rolą śruby transportowej było zabezpieczenie urządzenia do czasu jego przybycia do Ciebie. Jeśli jej nie usuniesz, urządzenie może być BARDZO głośne i hałaśliwe!

Buty ściskają komory w odwrotnym kierunku. Co mam zrobić?

Zmień kierunek mocowania wężyków do butów. To rozwiąże problem.

Kompresja powietrza jest bardzo słaba. Co zrobić?

Może się tak zdarzyć jeśli używasz system Aerify Standard w 110V sieci elektrycznej (np. USA, Meksyk). Urządzenie Aerify Standard zostało zaprojektowane dla napięcia sieci 220V/50Hz (Europa) Jeśli zatem chcesz używać Aerify np. w USA, potrzebujesz transformatora napięcia.
Dla podróżujących zalecamy zakup Aerify Charge lub Aerify Alphas.

Niektóre komory butów nie wypełniają się - co mogę zrobić?

Sprawdź, czy wszystkie połączenia wężyków z butami są szczelne;
Sprawdź, czy nie siedzisz na jednym z wężyków;
Sprawdź, czy wężyki powietrza nie są zagięte lub zablokowane;
Wyjmij z urządzenia wtyczkę wężyków powietrza i wyczuj rękami, czy w trybie D powietrze wydobywa się ze wszystkich otworów powietrznych. Jeśli tak, to sprawdź jeszcze raz czy wężyki nie są zablokowane lub wygięte.

Czy mogę podróżować samolotem z systemem Aerify Recovery Technology?

Tak. Waga pełnego systemu Aerify to około 4-5 kg. Oznacza to, że jeśli podróżujesz samolotem, zmieścisz go nawet w bagażu podręcznym. Aerify Standard nie posiada baterii litowej ale można go bezpiecznie umieścić w każdym bagażu. Z uwagi na ryzyko uszkodzeń warto jednak zapakować go w odpowiednio miękkim zabezpieczeniem. Jeśli chodzi o Aerify Charge to buty czy spodnie możesz zapakować do dużego bagażu a samo urządzenie (tylko 1,45 kg) musi podróżować z bagażem podręcznym.

Czy mogę używać butów również na ręce lub inne części ciała?

Nie zalecamy używania butów Aerify do innych części ciała ponieważ jest on przeznaczony tylko dla nóg.

Dla kogo jest dedykowany system Aerify Recovery Technology?

Buty regeneracyjne Aerify są używane na całym świecie przez wielu sportowców (zawodowców i amatorów), mężczyzn i kobiet, masażystów, fizjoterapeutów, lekarzy sportowych, w klinikach sportowych i na siłowniach. Najbardziej popularnym sportem gdzie produkty Aerify są często wykorzystywane to kolarstwo, bieganie i triathlon. Jednak wszędzie tam gdzie sportowcy wykorzystują mięśnie nóg właściwa regeneracja jest kluczem do sportowego wyniku. Dotyczy to takich sportów jak: siatkówka, piłka nożna, rugby, koszykówka, hokej na lodzie, kickboxing, mieszane sztuki walki, crossfit, rzut oszczepem, szermierka, żeglarstwo sportowe, narciarstwo, snowboard, jazda konna i wiele, wiele innych.

Czy współpracujecie z profesjonalnymi drużynami, sportowcami, lekarzami i fizjoterapeutami?

Tak, współpracujemy! Zarówno w Polsce jak i na całym świecie. Aerify Recovery Technolodzy w krótkim czasie zbudowała społeczność międzynarodową skupiającą najlepszych sportowców, lekarzy, fizjoterapeutów. Jeśli chciałbyś zostać członkiem naszego zespołu Aerify, naszym partnerem detalicznym lub dystrybutorem marki Aerify w Polsce prosimy o kontakt. Istnieje wiele sposobów, abyśmy zostali partnerami. A może chciałbyś zostać ambasadorem marki Aerify w Polsce? Napisz także na info@aerifyrecovery.pl. Nie możemy obiecać że będziemy Ciebie na pewno sponsorować, ale jeśli Twoje osiągnięcia są imponujące i naprawdę wyjątkowe, być może znajdziemy jakiś sposób, aby Cię wesprzeć w Twoich sportowych wyzwaniach!

Czy 8 komorowy system butów Aerify jest lepszy od 6 lub 4 które występują u innych producentów?

TAK!!!
Aerify nie idzie na kompromis w kwestii wydajności butów, dlatego wybraliśmy najlepszą technologię butów na rynku czyli 8 komór powietrznych. Taki system regeneracji daje stopniowy ale płynny ucisk kompresyjny z dostępnych obecnie na rynku tego typu urządzeń. W połączeniu z wysokim ciśnieniem powietrza dochodzącym do 240 mmHg gwarantuje najnowocześniejszą i najlepszą dostępną technologię kompresji powietrza na rynku! Dodatkowo jeśli chcesz zablokować tylko jedną komorę, nie musisz już wyłączać 25% powierzchni butów, ale tylko jedną małą komorę powietrzną.